Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

“Moderna” filloi testime mbi njerëzit për vaksinën kundër virusit HIV

Në SHBA filluan analizat e parë mbi njerëzit për vaksinën kundër virusit HIV me ndihmën e teknologjisë informatike RNK, kumtuan sot kompania bioteknologjike amerikane "Moderna" dhe organizata ndërkombëtare për hulumtime për AIDS "Nisma për vaksinë kundër AIDS-it".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle