0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

MMJPH: Të pabaza ankesat e prodhuesve të qeseve, është dhënë periudhë për riorientim të prodhimtarisë

- Pasi sot nga Grupacioni i prodhuesve të qeseve reaguan për ndryshimet e çmimeve të qeseve, nga Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor për MIA-n deklaruan se ankesat janë të pabaza sepse iu është dhënë periudhë deri më 1 qershor të punojnë sipas standardeve të njëjta, të cilat janë vendosur në vitin 2013, ndërsa në ndërkohë ta riorientojnë punën e tyre.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle