Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

MM Ruse e konfirmoi sulmin mbi stacionin hekurudhor në qytetin ukrainas Çaplino

Ministria ruse e Mbrojtjes konfirmoi sot se forcat ruse kanë kryer sulm raketor mbi stacionin hekurudhor në qytetin ukrainas Çaplino dhe kanë shkatërruar një tren me dyqind rezervistë ukrainas.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle