Evropë SQEvropë.Portal SQ

MM-ja ruse: Filloi trajnimi luftarak i qytetarëve të mobilizuar

Ministria ruse e Mbrojtjes sot kumtoi se shtetasit e Rusisë të cilët janë mobilizuar në kuadër të mobilizimit të pjesshëm po e kalojnë trajnimin luftarak në qendrat për trajnime të Ministrisë së Mbrojtjes dhe në poligone.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle