0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Mjekja kroate: Vdekshmëria nga lija e majmunit është rreth 10 për qind

Nga fillimi i muajit maj, në Evropë dhe në Amerikën Veriore janë shënuar numër më i madh i të infektuarve me virusin e lisë së majmunit. Instituti kroat për shëndet publik publikoi se në vend deri tani nuk është regjistruar  asnjë rast. Drejtoresha e Klinikës për Sëmundje Infektive, "dr. Fran Mihaleviq", Alemka Markotiq për HRT sqaroi se si duken simptomat.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle