0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Mitrevski: Zgjedhje të parakohshme nuk do të ketë, për ndryshimet në Ligjin për Qeverinë nevojitet konsensus i katër partive më të mëdha

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë mendon se çdo ndryshim në Ligjin për Qeverinë duhet të harmonizohet mes katër partive më të mëdha politike në Parlament. Ata theksojnë se për këtë ka kohë, sepse nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme, por të rregullta në  vitin 2024.  Fakti që VMRO-DPMNE kërkon shfuqizimin e "Qeverisë së Përzhinos", sipas LSDM-së, tregon se shteti sot është në gjendje të mbajë zgjedhje korrekte dhe demokratike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle