Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Mitarakis: Greqia nuk do të jetë portë drejt Evropës për refugjatët dhe emigrantët nga Afganistani

Një valë e madhe emigrantësh nga Afganistani duhet të shmanget, Greqia nuk do të jetë portë drejt Evropës për refugjatët dhe emigrantët, deklaroi ministri grek i Migracionit dhe Azilit Notis Mitarakis në një intervistë për televizionin grek ERT, njoftoi korrespodentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle