0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Mishell: BE-ja e dënon mungesën besnikërisë së SHBA-së në krizën me nëndetëset

Kryetarja e Këshillit Evropian Sharll Mishell, sot vlerësoi se SHBA-ja treguan mungesë të besnikërisë dhe transparencën drejtë krizës për prishjen e marrëveshjes së porosisë australiane për nëndetëset franceze në kuadër të partneritetit të ri strategjik të SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Australisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle