Ballkan SQBallkan.portal SQ

Mishel: Shumica e liderëve politikë në BeH e pranuan Marrëveshjen

Pas tetë orë bisedime midis liderëve politikë të BeH-së dhe përfaqësuesve të BE-së në Bruskel, "është arritur marrëveshje politike për udhërrëfyes të fuqishëm dhe kredibil që do t'i zbatojë reformat në BeH me qëllim të avancimit ndaj të ardhmes evropiane", theksoi kryetari i Këshillit të Evropës, Sharl Mishel.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle