Evropë SQEvropë.Portal SQ

Mishel: BE -ja ka siguruar më shumë se 16 miliardë euro ndihmë për Ukrainën

Bashkimi Evropian që nga viti 2014 ka siguruar më shumë se 16 miliardë euro ndihmë për Ukrainën për ta mbështetur zhvillimin e saj ekonomik dhe për ta kompensuar humbjen e Krimesë, deklaroi sot kryetari i Këshillit të BE-së, Sharll Mishell gjatë fjalimit të tij në të ashtuquajturën Platforma e Krimesë, zbatimin e së cilës organizatorët e transmetojnë onllajn.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle