0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQVideo deklaratë SQVideo SQ

Miratohen rekomandimet për nderim të përbashkët të personaliteteve nga mesjeta dhe për korrigjim të librave maqedonas dhe bullgarë të historisë

- Komisioni i Përbashkët Maqedonas - Bullgar për Çështje Historike dhe Arsimore miratoi rekomandime të cilat kanë të bëjnë me korrigjimin e librave të historisë për klasën e 6-të në Maqedoninë e Veriut dhe të klasës së 5-të në Bullgari, si dhe rekomandime për nderim të përbashkët të personaliteteve nga mesjeta - Shën Cirili dhe Metodi, Shën Klimenti, Shën Naumi dhe Mbreti Samoil.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle