Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Ministrja austriake për klimë e anuloi projektin për ndërtimin e autostradës në afërsi të Vjenës

Ministrja austriake për klimë dhe mjedis jetësor, Leonore Geveshler, e anuloi projektin kryesor për ndërtimin e autostradës në afërsi të Vjenës për shkak të rrezikut nga ndotja afatgjate e mjedisit jetësor.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle