Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Ministria ruse e Mbrojtjes: Aeroporti Gostomel afër Kievit është okupuar

Ministria ruse e Mbrojtjes kumtoi se forcat e tyre e morën aeroportin e rëndësishëm strategjik "Gostomel" afër Kievit, dhe se në atë rajon ateruan parashutistë, transmetuan mediumet ruse.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle