0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQKronikë SQKronikë.portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Ministria e Transportit: “Besa Trans” ka kryer keqpërdorim të certifikatës së licencës nga një automjet tjetër dhe me vetëdije e ka shkelur Ligjin

Shifrat e certifikatave të licencave të cilat janë evidentuar në Drejtorinë Doganore gjatë hyrjes dhe daljes dhe me të cilat  spekulohet në opinion, në asnjë rast nuk janë në pronësi të autobusit të djegur të transportuesit "Besa Trans". Kjo nënkupton se transportuesi ka kryer keqpërdorim të certifikatës  së licencës nga një automjet tjetër dhe licencë të firmës dhe me vetëdije i ka shkelur dispozitat e Ligjit për transport në komunikacionin rrugor, informojnë nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle