0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Ministria e Shëndetësisë është në fazën e negociatave me kompaninë “Fajzer” për furnizim të ilaçit kundër Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë është në fazën e negociatave me prodhuesin "Fajzer" për furnizim me ilaçin kundër KOVID-19, por sipas ministrit të Shëndetësisë Bekim Sali, ky është një proces  dhe nuk duhet të pritet se kur do të arrijë ilaçi, sepse tashmë kemi vaksinë për të cilën shkencëtarisht është dëshmuar se tani për tani është mënyra më e sigurt për mbrojtje të shëndetit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle