0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Ministri Spasovski realizoi takim me zyrtarë të lartë evropianë në Bërdo afër Kranjit

Të arriturat e vendit në përmbushjen e rekomandimeve të Planit të Përbashkët të Veprimit për luftë kundër terrorizmit janë pakrahasueshme pozitive në periudhën e kaluar. Rezultate veçanërisht domethënëse u arritën në vitin 2020, kur një organizatë terroriste prej 11 anëtarësh u shua, ndërsa në kuadër të këtij rasti u sekuestruan një sasi e madhe armësh, municion dhe eksploziv, theksoi Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në Forumin Ministror "BE-Ballkani Perëndimor" në Bërdo afër Kranjit në Slloveni.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle