0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Ministri Spasovski bëri thirrje për vetëdije dhe përgjegjësi në protestat

Pres që të gjitha partitë politike të përmbushin përgjegjësinë e tyre dhe të bëjnë thirrje për protesta paqësore. Bashkërisht ta ruajmë dinjitetin e kombit, duke parandaluar trazirat që do të nënkuptonin përçarje të reja në dëm të qytetarëve dhe shtetit, deklaroi ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, në prag të protestës së paralajmëruar për sonte, ashtu siç në pesë ditët e fundit është me qëllim që të refuzohet korniza e propozuar negociuese për zhbllokimin e integrimeve evropiane të Maqedonisë së Veriut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle