0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Ministri Nuredini do të prezantojë ambicien kombëtare klimatike në Glasgou

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini, dje dhe sot së bashku me presidentin Stevo Pendarovski po marrin pjesë në Samitin Botëror të Liderëve në kuadër të Samitit të Klimës #COP26 në Glasgou, ku së bashku me liderët e vendeve në botë prezantohen ambiciet dhe veprimet kombëtare klimatike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle