Ballkan SQBallkan.portal SQ

Ministri bullgar: Riparohet tuneli më i gjatë hekurudhor në Ballkan

Përfundoi sanimi i pjesës hekurudhore Koprivshhticë - Strijamë dhe stacioni hekurudhor Koprivshtica. Ministri bullgar i Transportit, Teknologjive Informative dhe Komunikimeve Georgi Todorovi kreu inspektim në zbatimin e punëve të të dyja lokacioneve, kumtoi Ministria.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle