0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQPolitikë SQShoqëri SQ

Ministri Besimi në takim me përfaqësuesit e MIGA – Mundësi për përkrahjen e projekteve për tranzicionin energjetik

Projektet e planifikuara lidhur me sektorin energjetik në vend, investimet në partneritetet publike private, si dhe miratimi dhe implementimi i Planit të ri për financim të rimëkëmbjes ekonomike dhe rritjes së përshpejtuar, ishin tema të takimit që ministri i Financave, Fatmir Besimi, së bashku me përfaqësuesit e Ministrisë së Financave, të mbajtur në kuadër të Takimeve vjetore të FMN-së dhe BB-së, me drejtoreshën rajonale të Agjencisë multilaterale për garantimin e investimeve (MIGA) për Evropën dhe Azinë Qendrore, Olga Shlovskaja dhe me drejtorin operativ të MIGA, Sarvesh Suri.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle