Ballkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Ministri austriak i Punëve të Brendshme paralajmëroi veto të Austrisë për hyrjen e Bullgarisë dhe Rumanisë në zonën Shengen

- Ministri austriak i Punëve të Brendshme, Gerhard Karner sot paralajmëroi se do të votojë kundër anëtarësimit të Bullgarisë dhe Rumanisë në zonën Shengen në takimin e Këshillit të BE-së për Drejtësi dhe Punë të Brendshme në Bruksel.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle