Kulturë SQKulturë.Portal SQ

Ministret e Kulturës të Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut në shetitje në pjesën e vjetër të Ohrit

Në suaza të samitit të nismës rajonale "Ballkani i Hapur", që mbahet dje dhe sot në Ohër, mbrëmë  një pjesë e mysafirëve të shquar  nga rajoni patën mundësi të njoftohen me pamjet kulturore në bërthamën e vjetër të Ohrit. Shetitja e natës e ministres së Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska dhe ministreve të Kulturës të Shqipërisë, Elva Margariti dhe të Serbisë, Maja Gojkoviq, si dhe të ministrave në Qeveri Lupço Nikollovski, Oliver Spasovski, Kreshnik Bekteshi, dhe të drejtërove të institucioneve të ndërlidhura nga nisma, filloi nga teatri antik, përmes Galerisë së ikonave dhe Shtëpisë së Robevcit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle