Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Ministrat e shëndetësisë të Bullgarisë dhe Serbisë vizituan fëmijët serbë të lënduar në hotelin në Stara Zagora

Dy ministrat e shëndetësisë të Bullgarisë, Asen Mexhidiev dhe i Serbisë, Zllatibor Lonçar, kanë vizituar hotelin në Stara Zagora, ku janë akomoduar fëmijët dhe të rriturit serbë pas aksidentit të djeshëm në autostradën Trakia, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Sofja. Të dy ministrat së bashku krijuan një organizim për transportin e tyre, qysh sot, deri në kufirin bullgaro-serb, ku do t'i marrin ekipet mjekësore nga Serbia.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle