Partitë politike SQPolitikë SQ

Milloshovski: VMRO-DPMNE kërkon seancë emergjente parlamentare për shkarkimin e Filipçes dhe Hasanit

Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së dorëzoi nismë për thirrjen e seancës emergjente të Kuvendit në përputhje me nenin 67 dhe nenin 68 të Rregullores, me dy pika në rend të ditës Vendimi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe dhe Vendimin për shkarkimin e zëvendësministrit të Shëndetësisë Ilir Hasani, kumtoi  sot deputeti Antonio Milloshoski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle