0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQTekste origjinale SQ

Milloshoski: Presim që Osmani t’i prezantojë para deputetëve përgjigjet ndaj Sofjes për të ashtuquajturin plani 5+1

"Realizuam kontakt me Bujar Osmanin dhe për këtë të premte në orën 11 është caktuar seanca e Komisionit për Politikë të Jashtme. Propozojmë që seanca të jetë e hapur. Dhe presim që ministri i Punëve të Jashtme jo vetëm personalisht  të shpjegojë por edhe t'i prezantojë para deputetëve, t'i shpërndajë si dokumente përgjigjet e palës maqedonase të cilat i janë dërguar Sofjes zyrtare për të a.q. plani 5+1", theksoi Antonio Milloshoski, deputet dhe anëtar i   KE të VMRO-DPMNE-së në emisionin "Çfarë nuk është e qartë" në televizionin Alfa.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle