Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Millanoviq: BE-ja nuk është aleancë ushtarake

- Bashkimi Evropian nuk është aleancë për mbrojtje, deklaroi sot në Dubrovnik presidenti kroat, Zoran Millanoviq dhe shtoi se misioni evropian për ndihmë ushtarake për Ukrainën për të cilin angazhohet Qeveria kroate, gjithashtu është kontestues sipas Marrëveshjes për funksionim të BE-së, sepse misionet e tilla mund të zhvillohen vetëm jashtë territorit të saj.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle