Ballkan SQBallkan.portal SQ

Milanoviq dhe Gjukanoviq: Mali i Zi është peng i indiferencës së BE-së

Mali i Zi është peng i mosinteresit të politikës evropiane, tha sot presidenti kroat Zoran Milanoviq gjatë një vizite tek homologu i tij malazez Millo Gjukanoviq, i cili paralajmëroi se vakumi gjeopolitik në Ballkan po shfrytëzohet nga vende si Rusia, që janë kundër sistemit evropian të vlerave.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle