0_Sport,Portal SQFutboll SQSport SQSport.Slajder SQ

Milani para kohe do ta kthejë Bakajokon në Çellsi

Futbollisti mesfushor Temuje Bakajoko do të kthehet para kohe së paraparë nga Milani në Çellsi, publikoi gazetari Nikollo Shira.

Milano, 4 korrik 2022 (MIA) – Futbollisti mesfushor Temuje Bakajoko do të kthehet para kohe së paraparë nga Milani në Çellsi, publikoi gazetari Nikollo Shira.

Klubi italian ka vendosur ta shkëpusë huazimi e lojtarit 27-vjeçar francez për lidhje edhe krahas asaj që marrëveshja vlente edhe një sezon.

Në të njëjtën kohë, opsioni për blerje të detyrueshme prej 15 milionë euro, lidhur me numrin e ndeshjeve të zhvilluara, më nuk mund të aktivizohet.

Në sezonin 2021/22, Bakajoko mori pjesë në 17 ndeshje të Milanit dhe nuk ka shënuar as gol as asistim.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle