Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Mikis Teodorakis u varros në ishullin e Kretës

Nën tingujt e muzikës së tij, me duartrokitje nga të pranishmit dhe në prani të kreut shtetëror, kompozitori I njohur grek, sot në qytetin Hania në ishullin e Kretës, u dërgua në shtëpinë e tij të përjetshme, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle