Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Micotakisi paralajmëroi rritjen e pagës minimale për 50 euro

Kryeministri grek Kirjakos Micotakisi, në  një mesazh televiziv për qytetarët, sonte paralajmëroi se paga minimale në Greqi do të rritet për 50 euro, gjegjësisht nga 663, nga muaji i ardhshëm, do të jetë 713 euro dhe ka të bëjë në mbi gjysmë milioni qytetarë, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle