Ballkan SQBallkan.portal SQ

Micotakisi kërkoi falje për lëshimet eventuale në përballje me zjarret

Përmasat e katastrofës, veçmas në Evia dhe Atikë ka nxirë zemrat e të gjithë neve. Dhe unë i pari kërkoj falje për dobësitë eventuale që kanë ekzistuar, ka thënë kryeministri grek Kirjakos Micotakis në deklaratën e tij për gjendjen me zjarret në vend dhe ka paralajmëruar ndihmë plotësuese në lartësi prej 500 milionë euro për këto dy zona, njofton korrespondentja e MIA-s në Athinë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle