0_Maqedoni.Portal SQBallkan SQBallkan.portal SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Micotakis: Të përshpejtohet procesi integrues i Ballkanit Perëndimor

Perspektiva evropiane e Ballkanit Perëndimor ka qenë një ndër temat për të cilën sot kanë biseduar kryeministrat e Greqisë dhe Sllovakisë, Krijakos Micotakis dhe Eduard Heger në takimin e tyre në Athinë, ndërsa që të dy siç ka thënë kryeministri grek janë dakorduar se duhet të përshpejtohet procesi integrues, njofton korrespondentja e MIA-s në Athinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle