Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Micotakis të hënën dhe të martën për vizitë zyrtare në SHBA

Temat ndërkombëtare dhe rajonale, provokimet turke, çështjet bilaterale në kuadër të marrëdhënieve strategjike partnere midis Greqisë dhe SHBA-së, pushtimi rus në Ukrainë, energjetika, sipas zëdhënësit të Qeverisë greke, Janis Ikonomu, pritet të jenë temat për të cilat kryeministri i Greqisë Kirijakos Micotakis do të bisedojë me presidentin e SHBA-së, Xho Bajden në takimin e tyre të hënën, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle