Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Micotakis: Presim që shkalla e rritjes të tejkalon shtatë për qind në vitin 2021

Ekonomia në mënyrë impresionuese po rimëkëmbet, pres shkalla e rritjes të tejkalon shtatë për qind në vitin 2021 dhe pesë për qind në vitin 2022, thotë kryeministri i Greqisë Kirjakos Micotakis në intervistë për “Uashington Post”, njofton korrespodentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle