0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Micotakis – Pendarovski: Konfirmohet mbështetja greke për perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut

Me siguri jemi vendi më i përgatitur kandidat në historinë e Bashkimit Evropian. Do të thotë na nevojitet, meritojmë mundësi reale për t'i filluar negociatat dhe mbështetemi tek ju, në mbështetjen tuaj, si edhe gjithmonë, tha presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fillim të takimit me kryeministrin grek, Kirjakos Micotakis, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle