Ballkan SQBallkan.portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Micotakis: Nuk kemi nevojë për një burim tjetër destabiliteti në NATO, sjellja oportuniste dhe utilitare është tejkaluar

Në fund mbizotëroi sensi i shëndoshë dhe e mira e Aleancës dhe u tejkaluan të gjitha sjelljet oportuniste dhe utilitare, tha kryeministri grek Kirjakos Micotakis në arritjen e tij në Samitin e NATO-së në Madrid, duke shprehur kënaqësinë që Suedia dhe Finlanda do të bëhen anëtarë të Aleancës dhe shtoi se Ukraina nuk ka nevojë për një burim të ri të destabilitetit, njoftoi korrespodenti i MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle