Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Micotakis nga Selaniku paralajmëroi rritje të madhe për vitin 2021 dhe kumtoi masa për mbështetje të qytetarëve dhe bizneseve

Një seri lehtësimesh të TVSH-së në disa zona; mbulim të rritjes së çmimit të energjisë elektrike; plan i veçantë për mbështetjen e të rinjve; 50 gigabajt internet për adoleshentët e vaksinuar, blerje të gjashtë aeroplanëve të tjerë luftarakë francezë Rafal, janë pjesë e masave të shpallura nga kryeministri grek Kiriakos Micotakis nga Selaniku, duke folur në Panairin ndërkombëtar, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle