0_Web_Aktuale SQBiznes SQ

Micotakis: Nevojitet strategji e përbashkët evropiane për përballjen me krizën energjetike

Ky gazsjellës dukshëm do t'i ndryshojë edhe furnizimin me energji, por edhe sigurinë energjetike për të gjithë ne në kontinentin evropian, theksoi kryeministri grek Kiriakos Micotakis në fjalimin e tij në ceremoninë në Sofje për fillimin e përdorimit komercial të interkonektuesit për gazin natyror midis Greqisë dhe Bullgarisë (IGB) dhe edhe njëherë porositi se për krizën energjetike, nevojitet zgjidhje e përbashkët evropiane dhe strategji e përbashkët evropiane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle