Ballkan.portal SQ

Micotakis: Me ndihmën e numrit 112 për raste emergjente i kemi shpëtuar dhjetëra mijëra njerëz

Numri 112 për raste emergjente, ka punuar jashtëzakonisht mirë dhe na mundësoi mënyrë të përshtatshme për të evakuuar zona me dhjetëra mijëra njerëz, tha kryeministri grek Kirjakos Micotakis në intervistën për Si-En-En, në të cilën foli për zjarret e paracakohshme që e kapluan Greqinë, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle