0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKorrespondentë BotëMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Micotakis me mbështetje për konvokimin e Konferencës së parë ndërqeveritare të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në

U pajtuam të punojmë së bashku që sa më parë të jetë e mundur të konvokohet Konferenca e parë ndërqeveritare për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, porositi kryeministri grek, Kirjakos Micotakis pas takimit me homologun e tij rumun, Nikollae Çiuka gjatë vizitës zyrtare në Rumani, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle