Ballkan SQBallkan.portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Micotakis: Gabon Erdogani nëse mendon se nuk do t’i mbroj sovranitetin dhe të drejtat sovrane të Greqisë

Nëse presidenti Erdogan mendon se nuk do t’i mbroj sovranitetin dhe të drejtat sovrane të Greqisë dhe nuk do ta informoj opinionin ndërkombëtar se Turqia po sillet si fuqi revizioniste, gabon, tha kryeministri grek Kirjakos Micotakis nga Davosi, gjatë diskutimit me kryetarin e Forumit ekonomik botëror, Borge Brende, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle