Korrespondentë Botë

Micotakis edhe një herë i hodhi poshtë skenaret për zgjedhje të parakohshme në Greqi

Për më pak se 24 orë, në dy raste, në një intervistë për "Radio Skaj" dhe në Kuvend, kryeministri grek Kiriakos Micotakis deklaroi se zgjedhjet do të jenë në fund të mandatit katërvjeç, me çka edhe një herë i përgënjeshtroi skenarët e përmendura në periudhën e kaluar në Greqi për zgjedhje të parakohshme parlamentare në vjeshtë, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle