0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Micotakis: BE-ja ka treguar unitet, Greqia është në anën e duhur të historisë

Bashkimi Evropian ka treguar unitet dhe unanimitet me vendimet e djeshme për sanksione shumë të rëndësishme, të cilat do ta godasin shumë ekonominë ruse, tha kryeministri grek Kirjakos Micotakis në fillim të takimit me presidenten greke Katerina Sakelaropulu, duke shtuar se Greqia si në 201 vitet e kaluara të pavarësisë, ashtu edhe tani është në anën e duhur të historisë, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle