0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Mickoski: VMRO-DPMNE ka tre dilema nga fjalimi i kryetares së KE-së

VMRO-DPMNE ka tre dilema nga fjalimi i kryetares së Komisionit evropian, Ursulla fon der Lajen në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut. Lideri Hristian Mickoski deklaroi se ato dilema dhe qëndrime i kumtoi në takimin bilateral sepse në Kuvend nuk pati një mundësi të tillë. Nga fjalimi i Fon der Lajenit në Kuvend, tha, dëgjuam praktikisht nëse kalon kjo që po e promovon Qeveria e LSDM-së dhe BDI-së do të kemi mbajtje të konferencës ndërqeveritare dhe prandaj kanë dilemë nëse sipas dokumentit Qëndrim i përbashkët i Bashkimit Evropian në nenin 11 do t'i fillojmë negociatat menjëherë apo pas ndryshimit të Kushtetutës.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle