0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Mickoski: VMRO-DPMNE e përshëndet Rezolutën me të cilën qartë tregohen pozitat nacionale dhe shtetërore

VMRO-DPMNE e përshëndetë Rezolutën me të cilën tregohen qartë pozicionet nacionale dhe shtetërore lidhur me gjuhën, historinë dhe identitetin maqedonas. Shprehim kënaqësi që Kuvendi e ruajti përmbajtjen  e Rezolutës. Ai mbeti në përmbajtjen, të tillë çfarë e parashtroi grupi ynë I deputetëve, theksoi kryetari i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristian Mickoski në konferencën e sotme për shtyp.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle