0_Maqedoni.Portal SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Mickoski: Pushteti ka frikë nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, nëse pengesë është qeveria teknike jemi të gatshëm për zgjedhje edhe pa të

Qeveria ka frikë dhe ik nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, edhe pse ato duhet të ndodhin sa më shpejtë të jetë e mundur, thotë kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve gjatë vizitës së sotme në Ohër, duke theksuar se kjo në mënyrë të pakulturuar refuzohet nga kjo shumicë parlamentare, gjegjësisht kjo qeveri e BDI-së e administruar nga Kovaçevski e mbështetur nga partnerët më të vogla të koalicionit të LSDM-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle