0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Mickoski: Populli i Maqedonisë meriton datë për fillimin e negociatave me BE-në

Kërkesa për zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe data për fillim e negociatave me BE-në nuk janë të lidhura, për këtë gjë zgjedhje duhet të ketë sa më parë, sepse Qeveria e Zaevit u delegjitimua, deklaroi kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski duke u përgjigjur pyetjeve të gazetarëve gjatë kohës së vizitës në komunën e Gazi Babës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle