0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Mickoski paralajmëroi zbardhje të aferave korruptive, Zaevi e inkurajoi të dorëzojë prova

Institucionet i dhanë përgjigjet për Kiçeecin dhe Rashkovskin. Nuk kam çka të shtoj ose të ndërmarrë. Ato janë vendime të organeve gjyqësore, absolutisht jashtë asaj që të përzihem në këtë që vendos pushteti gjyqësor. Vetëm se edhe njëherë do të potencoj, askush nuk është mbi ligjin, as edhe të jetë i privilegjuar dikush. Ligjet vlejnë njëjtë për të gjithë, ka thënë sonte kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në duelin televiziv me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle