0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPartitë politike SQPolitikë SQShoqëri SQ

Mickoski: Nevojiten zgjedhje të shpejta të parakohshme, kjo qeveri nuk është kredibile

Nevojiten zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare, sepse kjo qeveri nuk është kredibile. Populli e tregoi të veten në zgjedhjet paraprake lokale dhe derisa kjo qeveri jo kredibile e udhëhequr nga LSDM-ja dhe BDI-ja vazhdon, do të vazhdojnë humbjet. Për fat të keq, ato humbje fillojnë të na kushtojnë dhjetëra jetë të humbura të njerëzve dhe kjo është vetëm për shkak të një arsye bazë - personat udhëheqës të cilët janë pjesë e partive qeveritare nuk e kryejnë punën për të cilën janë të paguar, deklaroi lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski gjatë vizitës së sotme në Shën Nikollë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle