0_Maqedoni.Portal SQPartitë politike SQ

Mickoski: Nëse LSDM -ja gjen një deklaratë në të cilën i quaj mjekët vrasës, do të kërkoj falje, në të kundërtën Zaevi të kërkojë falje

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë kërkoi nga LSDM-ja se nëse në 24 orët e ardhshme gjejnë një deklaratë nga ai ose nga kushdo qoftë prej udhëheqësisë së VMRO-DPMNE-së ku mjekët quhen vrasës, ai është gati të kërkoi falje, përndryshe ai pret që kryeministri dhe kryetari i LSDM -së Zoran Zaev të dalë dhe të kërkojë falje për gënjeshtra të tilla.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle